Activiteitenoverzicht
Wat is er al gebeurd en wat staat er nog te gebeuren rond het baggeren in Zuidwest?
Planning werkzaamheden
2008
- Aanbesteding baggerwerk klasse 3 en 4 (matig tot ernstig vervuild).
- Startschot uitvoering baggerwerken: als eerste zal een beperkte hoeveelheid vervuilde bagger worden weggehaald en afgevoerd naar een speciaal hiervoor ingericht depot.
- Betrekken van direct belanghebbenden voor nadere uitwerking van locatieplannen voor baggerverwerking.
- Aanvraag vergunningen per verwerkingslocatie.
2009 - 2011
- Baggeren
- Verwerking van bagger binnen het gebied
Hoogtepunten uit het verleden
2007
Haalbaarheidsstudie naar verwerkingslocaties die met belanghebbenden zijn geïdentificeerd (kansenpalet). Selectie van meest geschikte locaties.
Overleg met de landeigenaren, waarmee een begin is gemaakt met het opstellen van de locatieplannen voor baggerverwerking.
Voor alle watergangen die gebaggerd zullen worden zijn de volgende zaken geïnventariseerd:
o de bestaande flora & fauna
o de ondergrondse kabels en leidingen
o aanwezige niet-ontplofte explosieven
o asbest
2006
- Inmeten van watergangen. De watergangen die op diepte moeten worden gebracht en de hoeveelheid vrijkomende bagger zijn nauwkeurig bepaald.
- Bemonstering van bagger. Op plaatsen waar gebaggerd moet worden is de samenstelling van bagger (klei/zand) en de aard en mate van vervuiling bepaald. De resultaten van de metingen.
- Identificatie locaties voor baggerverwerking. In een serie van zes workshops is in samenspraak met belanghebbenden uit de regio een kansenpalet van locaties opgesteld waar bagger mogelijk kan worden hergebruikt. Dit kansenpalet is op 13 december 2006 aangeboden aan bestuurders uit het gebied.
|||||||||||||||||| |||||||||||||||||| |||||||||||||||||| |||||||||||||||||| |||||||||||||||||| ||||||||||||||||||