Bestuurslid worden

Logo van het hoogheemraadschap van Rijnland
 

Sidebar

Home > Bestuur > Bestuurslid worden

Bestuurslid worden

Water is een actueel thema. Het staat in grote publieke en politieke belangstelling, onder andere vanwege de klimaatverandering. Actuele en dringende watervraagstukken maken het besturen van een waterschap tot een belangrijke, maatschappelijke zaak.

Belangen, toekomst en kosten

Als bestuurder heeft u invloed op het waterbeheer in gebieden waar verschillende belangen spelen. Denk maar aan de belangen van bewoners, bedrijven, agrariërs en natuur. Er worden belangrijke keuzes voor de toekomst gemaakt. Het is daarnaast een uitdaging de taken uit te voeren tegen maatschappelijk aanvaardbare kosten.

U zet zich als waterschapsbestuurder dus in voor het maatschappelijk belang. U geeft daar vanuit uw ideeën, ervaring en kennis zo goed mogelijk invulling aan.

Lijkt het bestuurslidmaatschap u wat? Binnen dit gedeelte van de website vindt u alle informatie die u nodig heeft om aan de verkiezingen mee te kunnen doen.

Taken van het bestuur

De pagina beschrijft de taken van het bestuur.

Bestuurssamenstelling

Op deze pagina wordt de samenstelling van het bestuur uitgelegd.

Meedoen aan de verkiezingen

Deze pagina beschrijft wat het inhoudt om als kandidaat aan de verkiezingen mee te doen.

Een belangengroep registreren

Deze pagina beschrijft de eisen die gelden voor de registratie van belangengroepering.

Kandidaatstelling

Deze pagina beschrijft de procedure rondom de kandidaatstelling.

Voorlichtingsbijeenkomsten

Op deze pagina staat een overzicht met voorlichtingsbijeenkomsten voor potentiële belangengroepering en kandidaten.

Water zoekt vrouw

Meer vrouwen in het waterschapsbestuur.

Naar boven