De kandidaatstelling verloopt via geregistreerde belangengroeperingen. Dit is nieuw. Bij vorige verkiezingen kon u zich nog op persoonlijke titel kandidaat stellen. Dat is nu niet meer mogelijk.
Om aan de verkiezingen mee te kunnen doen, worden kandidaten via een geregistreerde belangengroepering kandidaat gesteld. Hiervoor is eerst de registratie van de belangengroepering nodig. Dat kan vanaf medio april tot en met 4 augustus 2008. Op 16 september 2008 is de dag van kandidaatstelling. Geregistreerde belanggroeperingen kunnen op die dag de kandidatenlijst indienen.
Zie Een belangengroepering registreren en Kandidaatstelling voor informatie over de procedures en voorwaarden.
Wie zoeken wij? Vrouwen en mannen, die tijd en energie willen steken in het vertegenwoordigen van de inwoners van Rijnland in het algemeen bestuur.
Als lid van het algemeen bestuur staat u voor een aantal bijzondere uitdagingen. U bent een volksvertegenwoordiger die het belangrijk vindt om burgers actief te betrekken bij het beleid van Rijnland. U legt uit eigen beweging publiekelijk verantwoording af over het functioneren van Rijnland en uw opvattingen daarover. U bent zich bewust van uw eigen leefomgeving en van het Rijnlands gebied. U hebt belangstelling in water en al haar facetten. U ziet het als uw taak om in overleg met verschillende partijen, zoals belangengroepen, andere bestuursleden en de ambtelijke organisatie, de juiste beslissingen te nemen. U schroomt niet om het dagelijks bestuur op professionele wijze actief en kritisch te controleren. Tegelijk staat u achter genomen besluiten en bent u in staat om nog eens uit te leggen hoe die besluiten tot stand zijn gekomen. Bovendien maakt u deel uit van een team dat een bepaald gedachtegoed wil uitdragen. Kortom, het bestuurslidmaatschap kent vele rollen!
Deze veelzijdigheid van het bestuurslid vraagt om nogal wat vaardigheden. Het is belangrijk dat u nieuwsgierig, leergierig, en maatschappelijk betrokken bent. Verder is belangrijk dat u bereid en in staat bent om nieuwe kennis en vaardigheden aan te leren.
Het is een pré als u:
Als u daarbij beschikt over een creatieve geest en een open houding ten aanzien van nieuwe ideeën, dan bent u de vrouw of man die wij zoeken!
Lijsten en kandidaten moeten zelf campagne voeren en daar de eventueel benodigde financiële middelen voor weten te vinden. De waterschappen voeren op landelijk en regionaal niveau wel een communicatiecampagne om de waterschapsverkiezingen onder de aandacht van kiezers te brengen.
