Grote bedrijven

Logo van het hoogheemraadschap van Rijnland
 

Sidebar

Grote bedrijven

Schoon water en droge voeten: daar zorgt Rijnland voor. Om dit te kunnen financieren, legt Rijnland waterschapsbelastingen op. Met de verontreinigingsheffing financiert Rijnland het waterkwaliteitsbeheer.

De meest gestelde vragen over de verontreinigingsheffing hebben we voor u op een rijtje gezet. Zit uw vraag er niet tussen? Neem contact met ons op.


De aanslag staat nog op naam van de vorige gebruiker. Wat doe ik?

Stuur de aanslag retour en vermeld daarop dat het de vorige gebruiker betreft. Vermeld uw eigen gegevens zoals uw naam, uw bedrijfsnaam en aanvangsdatum van het gebruik. U ontvangt te zijner tijd een nieuwe aanslag op uw eigen naam.

Hoe maak ik bezwaar tegen de aanslag?

Indien u meent dat de aanslag ten onrechte of tot een te hoog bedrag is opgelegd, dan kunt u binnen 6 weken na dagtekening van de aanslag schriftelijk bezwaar indienen bij: 

Hoogheemraadschap van Rijnland
T.a.v. hoofd Belastingen
Postbus 156
2300 AD Leiden

Vermeld bij correspondentie altijd uw aanslagnummer of objectadres. Op uw verzoek kunt u, voordat uitspraak wordt gedaan, worden gehoord. Het indienen van een bezwaarschrift schort de verplichting tot betaling niet op. Door middel van een schriftelijk verzoek kan uitstel van betaling worden gevraagd voor het bestreden gedeelte van de aanslag.

Indien u bezwaar maakt tegen een voorlopige aanslag of een nadere voorlopige aanslag, dient uit uw bezwaarschrift te blijken tot welk bedrag de aanslag naar uw mening had dienen te worden opgelegd.

Hoeveel moet ik betalen?

  • Bij bedrijven die geen bijzondere lozingen hebben of uitkomen op een vervuilingswaarde kleiner dan 1.000 v.e. wordt de vervuilingswaarde vastgesteld aan de hand van de hoeveelheid ingenomen water. Deze bedrijven worden in een klasse ingedeeld die overeenkomt met de vervuilingswaarde van het bedrijf. De aanslag wordt berekend door het aantal m³ ingenomen water te vermenigvuldigen met de bij de klasse behorende afvalwatercoëfficiënt.

    Indien er sprake is van meerdere bedrijfsactiviteiten, kunnen meerdere klassen van toepassing zijn. Dit is alleen mogelijk indien de hoeveelheid ingenomen water per bedrijfsactiviteit is te bepalen.

  • Bij bedrijven die wel bijzondere lozingen hebben of uitkomen op een vervuilingswaarde van meer dan 1.000 v.e. wordt de vervuilingswaarde vastgesteld door middel van meting en bemonstering

  • De verontreinigingsheffing voor glastuinbouwbedrijven wordt op forfaitaire wijze berekend en bedraagt drie vervuilingseenheden per hectare vloeroppervlak waarop onder glas of kunststof wordt geteeld.

Het tarief voor de verontreinigingsheffing voor het jaar 2008 is € 50,10 per vervuilingseenheid.

Ik ga stoppen / ik ben gestopt met mijn bedrijf. Wat doe ik met de voorlopige aanslag?

Stuur de voorlopige aanslag retour met vermelding van de datum van opheffing en eventueel de naam van de nieuwe gebruiker. Stuur ook een kopie van uw eindafrekening van het waterleidingbedrijf mee indien u hierover beschikt. U ontvangt dan zo spoedig mogelijk bericht van ons.

Ik heb geen eigen watermeter. Hoe wordt mijn aanslag berekend?

Indien u niet weet hoeveel water u ingenomen heeft, wordt de aanslag bepaald aan de hand van uw personeelsbestand. Voor iedere werknemer wordt per werkdag 50 liter water als maatstaf gebruikt. Uiteraard geldt dit alleen voor bedrijven die huishoudelijk afvalwater lozen.

Ik wil het afvalwater van mijn bedrijf laten meten. Wat moet ik doen?

U kunt een meetvoorstel indienen. Rijnland stuurt vervolgens een meetbeschikking waarin staat hoeveel dagen / weken u moet meten en bemonsteren. De resultaten worden vervolgens in een laboratorium geanalyseerd. Door middel van een formule wordt daarna het aantal te betalen vervuilingseenheden berekend.

Waar betaal ik eigenlijk voor?

Iedereen die afvalwater loost (via de riolering, via een septic tank of via een put) moet verontreinigingsheffing betalen. Rijnland maakt het afvalwater uit woningen en bedrijven schoon (het waterkwaliteitsbeheer). Met de verontreinigingsheffing betaalt Rijnland de kosten hiervoor.

Wanneer is er sprake van een groot bedrijf?

We spreken over een groot bedrijf wanneer de berekende vervuilingswaarde op jaarbasis 5 vervuilingseenheden (v.e.) of meer is.

Wanneer de vervuilingswaarde minder dan 5 v.e. is, spreken we van een klein bedrijf. Indien enkel huishoudelijk afvalwater wordt geloosd ligt de grens op 218 m³.

Wat is een bedrijfsruimte?

In een bedrijfsruimte hoeft niet altijd een bedrijf te worden uitgeoefend. Afhankelijk van de feitelijke omstandigheden rekenen wij ook instellingen, tehuizen, winkels, kantoren en dergelijke onder bedrijfsruimten. Ook panden die u geheel of gedeeltelijk voor kamerverhuur benut, vallen onder bedrijfsruimten.

Indien u uw bedrijf in uw woning of bij uw opdrachtgever uitoefent, is er geen sprake van een bedrijfsruimte

Indien u in uw woning een gedeelte heeft ingericht als bedrijfsruimte en in deze ruimte bevinden zich sanitaire voorzieningen bent u wel heffingsplichtig.

Wie moet er betalen?

"De vervuiler betaalt" is het principe van de verontreinigingsheffing. De heffing wordt opgelegd aan de gebruiker van de bedrijfsruimte. Het is dus niet van belang of u huurder of eigenaar van de bedrijfsruimte bent.

Indien er sprake is van meerdere bedrijfsruimten waarbij de sanitaire voorzieningen worden gedeeld met andere gebruikers (de bedrijfsverzamelgebouwen) wordt in de regel de verhuurder/exploitant als heffingsplichtige aangemerkt.

Zit uw vraag over de verontreinigingsheffing bedrijfsruimten er niet tussen?

Neem telefonisch contact op met het Team Informatie & Inning: 071 - 524 9090 (van 8.30 tot 16.30 uur) of stuur een e-mail

Naar boven