Natuur en milieu

Logo van het hoogheemraadschap van Rijnland
 

Sidebar

Natuur en milieu

In steden komt steeds meer aandacht voor de combinatie natuur en water. In samenwerking met gemeenten proberen de waterschappen steeds meer "natuurlijk water" in de stad te krijgen. Het project Ecolonia in Alphen a/d Rijn is een geslaagd voorbeeld van dat streven.

Een mooi voorbeeld van natuurvriendelijke oevers is de Hekslootpolder tussen Haarlem en Amsterdam. Niet langer steile, rechte beschoeiingen, maar glooiende oevers met waterplanten. Watervogels en andere dieren bewegen zich zo veel makkelijker heen en weer tussen water en land. En de ondiepten langs de kanten vormen ideale paaigebieden voor vissen.

Wat kunt u zelf doen voor schoon water? 

  • Spoel geen etensresten, kattebakkorrels, maandverband, tampons, condooms, bakvet, jus en dergelijke door de w.c. of gootsteen. Zo voorkomt u ook verstoppingen bij u thuis.
  • Resten van bestrijdingsmiddelen, fotochemicaliën, medicijnen, verf en afgewerkte motorolie mogen niet in het afvalwater terechtkomen. Lever ze in bij uw leverancier. Klein chemisch afval, zoals verfresten, kunt u bij de gemeente inleveren.
  • Ga verstandig om met het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Via uw land komen ze door uitspoeling terecht in het oppervlaktewater.
  • Voor het gebruik van geïmpregneerd hout is een vergunning van Rijnland nodig. In geïmpregneerd hout zitten stoffen (bijvoorbeeld PAK´s) die bedoeld zijn om het hout tegen rotten te beschermen, maar het water vervuilen.
  • Tot slot iets wat u natuurlijk al weet: sloot, gracht en plas zijn geen vuilstortplaatsen.
Naar boven