Bouwen voor water

Logo van het hoogheemraadschap van Rijnland
 

Sidebar

Home > Wat doet Rijnland? > Bouwen voor water

Bouwen voor water

Om het oppervlaktewater in het gebied van het hoogheemraadschap van Rijnland goed te beheren zijn verschillende soorten bouwwerken nodig zoals gemalen, zuiveringsinstallaties en sluizen. Projecten die te maken hebben met het bouwen en/of renoveren van deze bouwwerken staan hieronder.

Boezemgemaal Gouda

Rijnland gaat het boezemgemaalaan de Schielands Hoge Zeedijk in Gouda renoveren. Het ruim 70 jaar oude gemaal is verouderd; het beheer en onderhoud worden steeds lastiger.

Renovatie boezemgemaal Katwijk

Het boezemgemaal Katwijk van het hoogheemraadschap van Rijnland wordt uitgebreid en gerenoveerd. Het uitgebreide en gerenoveerde boezemgemaal moet bij normaal weer 94 m³/s af kunnen voeren. Nu is dat 54 m³/s. Uitbreiding is nodig om de veranderingen in het klimaat het hoofd te kunnen bieden. Tijdens de uitvoering van het werk is de Binnensluis afgesloten voor verkeer.

Renovatie Grote Sluis in Spaarndam jaar uitgesteld

De renovatie van de Grote Sluis in Spaarndam is uitgesteld en begint in maart 2009. De werkzaamheden duren tot april 2010. In de periode van half oktober 2009 tot half april is de sluis geheel gestremd. Omdat de verkeersbrug over de sluis dan verwijderd en gerenoveerd wordt, legt Rijnland een noodbrug aan. 

Naar boven