Melden en aanvragen
Overzicht evenementen
Een melding doen of een maatwerk of vergunning aanvragen kan digitaal. Voor grondwater onttrekken en lozen vindt u hier de formulieren.
Grondwateronttrekking
Digitaal melden of een maatwerk aanvragen kan met deze formulieren:
Aanvragen van een watervergunning gaat via het omgevingsloket. Doe bij uw vergunningaanvraag een beoordelingsbesluit voor een vormvrije m.e.r.-beoordeling. Rijnland geeft dit beoordelingsbesluit. Dit gaat als volgt:
- Maak een aanmeldingsnotitie. Geef daarin aan welke activiteit u gaat uitvoeren en wat de milieugevolgen zijn. Lees meer over de inhoud van een aanmeldingsnotitie op de website van InfoMil.
- Stuur de aanmeldingsnotitie naar vergunningen@rijnland.net.
- Binnen 6 weken ontvangt u een beoordelingsbesluit van ons.
- Doe dit beoordelingsbesluit als bijlage bij uw vergunningaanvraag.
- Vraag de watervergunning aan via het omgevingsloket.
- Heeft u al een vergunningaanvraag ingediend, maar daar geen beoordelingsbesluit bij gedaan? Dan ligt de procedure stil totdat het beoordelingsbesluit bij de aanvraag is gevoegd.
Met een vormvrije m.e.r.-beoordeling beoordeelt Rijnland grote grondwateronttrekkingen op nadelige gevolgen voor het milieu. Als nadelige gevolgen mogelijk zijn, dan kan een formele m.e.r.-beoordeling of m.e.r.-procedure nodig zijn.
Lees ook:
- m.e.r.-beoordelingen op de website van InfoMil. M.e.r. staat voor milieueffectrapportage.
- Wat gebeurt er met mijn aanvraag.
Grondwaterlozing
Digitaal maatwerk aanvragen kan met dit formulier:
Digitaal melden gaat via de AIM of het omgevingsloket:
- Activiteitenbesluit (binnen een inrichting): Meld de lozing minimaal 4 weken voor aanvang. Doe dit via de Activiteitenbesluit Internet Module (AIM). Via de AIM ontvangt u automatisch de geldende voorschriften. U ontvangt van ons een schriftelijke reactie.
- Besluit lozen buiten inrichtingen: Meld de lozing minimaal 4 weken voor aanvang. Doe dit via het omgevingsloket. U ontvangt van ons een schriftelijke reactie.
Bepaal eerst welk besluit van toepassing is. Daarvoor moet u weten of de de lozing plaatsvindt vanuit een inrichting. Op de website van InfoMil wordt het begrip inrichting uitgelegd. Let op: Een locatie is ook een inrichting als er gebruik wordt gemaakt van een pomp met een elektromotorisch vermogen van minimaal 1,5 kilowatt, die er langer dan een half jaar staat.