Bodegraven-Reeuwijk DijkverbeteringWaterveiligheid

Dijkverbetering MT-Polder Oost

De dijken moeten veilig zijn, zodat jij ook in de toekomst droge voeten houdt. Bij Rijnland werken we continu aan de dijken in ons gebied. In de polder Middelburg- en Tempelpolder (MT-polder) in Reeuwijk moet een deel van de dijken verhoogd en verstevigd worden. Ook MT-Polder Oost.

Wat gaan we doen?

In samenwerking met adviesbureau RPS gaan we de dijk verhogen en stabiliseren om overstromingen te voorkomen. Hierbij richten we ons op het versterken van de binnenkant en de hoogte van de dijk. Daarnaast wordt rekening gehouden met de natuur, de directe omgeving en de impact op omwonenden. Dit project zorgt ervoor dat de dijk weer veilig is en klaar is voor de toekomst.

De komende maanden gaan wij hard aan de slag met het maken van een ontwerp. Hiervoor zijn diverse onderzoeken en berekeningen nodig. Daarmee krijgen we meer zekerheid dat de dijkversterking het gewenste effect gaat hebben. Mogelijk hebben we voor deze onderzoeken toegang tot particuliere percelen nodig. We verwachten deze onderzoeken eind 2025 af te ronden. Ook gaan we in gesprek met de bewoners en grondeigenaren om het project uit te leggen en om hierover in gesprek te gaan.

Rond de zomer 2025 worden direct betrokkenen en omwonenden uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst.

Waar gaan we aan het werk?

Binnen de MT-Polder lopen momenteel meerdere dijkverbeteringsprojecten. Vanaf de Warmoeskade in Boskoop volgt de dijk de weg met de naam Ringdijk. Deze weg loopt ter hoogte van Ringdijk 12 dood. Vanaf dit punt heeft de dijk geen andere functies meer en is het een groene dijk met hier en daar een stukje natuur. Ter hoogte van de begraafplaats Tempel kruist de dijk de weg met de naam Schinkeldijk en loopt daarna nog voor zo’n 700 meter parallel aan de kerkweg.

Het project “Middelburg en Tempelpolder Oost”, kortweg MT-Polder Oost genoemd, bevindt zich aan de oostzijde van de Middelburger- en Tempelpolder. Zie de bruine lijn op onderstaand kaart.

Planning

Legenda
Aankomend
In uitvoering
Afgerond
Maart - april 2025

De omgevingsmanagers van Hoogheemraadschap van Rijnland en RPS nemen contact op met de direct betrokken perceeleigenaren voor het houden van een keukentafelgesprek. In dit gesprek wordt uitleg over de werkzaamheden gegeven en worden wensen en aandachtspunten besproken.

Oktober 2025

Het voorlopig ontwerp (VO) is gereed er wordt een inloopbijeenkomst georganiseerd. Hier wordt het VO gepresenteerd en gaan we graag met alle betrokkenen in gesprek.

Februari 2026

Aanpassingen (VO+) bespreken met direct betrokken perceeleigenaren.

Juni 2026

Het definitief ontwerp (DO) is afgerond wordt getoond tijdens een inloopbijeenkomst.

Geef uw wensen, tips en aandachtspunten door

Mocht u op dit moment wensen of aandachtspunten hebben, kunt u deze alvast doorgeven op onze interactieve kaart. Deze kunt u openen met deze link: Project Dijkverbetering MT-Polder Oost. Let op! Deze interactieve kaart doet het niet op uw telefoon.

Contact

Telefoonnummer
071 306 3535

Heeft u vragen over de werkzaamheden? Stuur dan een e-mail met het onderwerp 'MT-Polder Oost' of bel met ons klantcontactteam.