Rijnland voert verplichte klimaatbestendige regels in

Kenniscongres Water & Bodem en Ruimtelijke Ordening

15 mei 2025

Stel je een wereld voor waar we slim omgaan met water en bodem. Waar we met elkaar een toekomstbestendige en sterke leefomgeving bouwen. Tijdens dit allereerste Kenniscongres Water & Bodem en Ruimtelijke Ordening bracht het Hoogheemraadschap van Rijnland professionals in water en ruimtelijke ordening samen om hierover in gesprek te gaan.

Het kenniscongres heeft plaatsgevonden op 15 mei 2025.

Waar en wanneer?

  • Datum: Donderdag 15 mei 2025
  • Locatie: Corpus, Willem Einthovenstraat 1, 2342 BH Oegstgeest
  • Tijd: 12.00 – 18.00 uur
  • Toegang: Gratis toegang, vooraf inschrijven is verplicht
  • Bereikbaarheid & parkeren: Corpus is in ongeveer 15 minuten bereikbaar vanaf Station Leiden Centraal met de bus. Parkeren is bij de locatie mogelijk voor €10,-.

Voor wie?

Het Kenniscongres Water & Bodem en Ruimtelijke Ordening was voor:

  • Ruimtelijke ordenaars van gemeenten, provincies en rijk
  • Beleidsadviseurs water van gemeenten, provincies en rijk
  • Beleidsadviseurs van waterschappen
  • Planadviseurs van waterschappen

We verbinden water & bodem met ruimtelijke ordening

Het Kenniscongres stond in het teken van de samenwerking tussen waterbeheer en ruimtelijke ordening. Want hoe zorgen we dat steden en landschappen klaar zijn voor de extremen van klimaatverandering? Hoe maken we ze bestand tegen de uitdagingen van de toekomst?

Bij Rijnland geloven we dat daarvoor nú een gecombineerde aanpak nodig is bij het inrichten van ruimte. Want de ruimte die we nu inrichten willen we over 30, 50, 100 jaar ook nog kunnen gebruiken. Laten we met elkaar zorgen dat problemen niet afgewenteld worden op toekomstige generaties. Laten we aan een toekomstbestendige leefomgeving bouwen!

Programma

  • Een heerlijke lunch om de middag goed mee te starten.
  • Een keynote presentatie van Peter Pelzer, Hoogleraar Ruimtelijke Planning en Strategie bij TU Delft.
  • Twee rondes interactieve deelsessies.
  • Een netwerkborrel als afsluiter. Tijd om het glas te heffen, ideeën uit te wisselen en de basis te leggen voor toekomstige samenwerkingen.

Deelsessies