Dijken Doctor Van Noortstraat, Stompwijk
De dijken moeten veilig zijn. Voor nu en in de toekomst. De bodemdaling in West-Nederland gaat door en we moeten voorbereid zijn op de gevolgen van klimaatverandering. Daarom zijn er nieuwe veiligheidsnormen vastgesteld, waarop alle dijken zijn getoetst. De komende jaren blijven we alle dijken onderzoeken en daar waar nodig versterken. Ook de dijk aan de Dr. Van Noortstraat in Stompwijk. Deze is niet meer hoog en stabiel genoeg en wordt versterkt.
Wat gaan we doen?
De dijk waarop de Doctor van Noortstraat ligt, wordt versterkt. Dit gebeurt over een traject van 1,5 kilometer. Tegelijkertijd zorgt de gemeente Leidschendam voor de herinrichting van de straat, waarbij de straat wordt opgehoogd en anders wordt ingericht. Er wordt nu gewerkt aan een definitief ontwerp.
Waar gaan we aan het werk?
De Doctor van Noortstraat loopt dwars door de dorpskern van Stompwijk heen en loopt van de Stompwijkseweg tot aan de N206. Op de onderstaande afbeelding is een foto te zien van de projectlocatie (in rood aangegeven).
Samenwerking
Het hoogheemraadschap van Rijnland werkt samen met de gemeente Leidschendam aan dit project. Het bouwteam is opgericht met aannemer Van der Ven.
Planning
De dijk wordt versterkt en tegelijkertijd wordt het riool vervangen. Deze werkzaamheden starten naar verwachting in het vierde kwartaal van 2026. Verder wordt de straat ingericht als 30 kilometer per uur zone. Ook wordt er meer ruimte gecreëerd voor voetgangers en fietsers.
Contact
Klantcontactteam
- E-mailadres
- dijkverbetering@rijnland.net
- Telefoonnummer
- 071 306 3535
Heb je vragen over deze dijkverbetering? Dan kun je ons bellen of mailen met het onderwerp 'Dijkverbetering Dr van Noortstraat, Stompwijk'. Als je belt, word je doorverbonden met de technisch manager van dit project: Stefan Hulshoff.